Uutiset

Kuljetuskalusto

Muutoksia Rahtarit ry:n henkilöstössä

Rahtarit henkilöstö 2023

Artikkelikuva:
Rahtarit ry:n henkilökunta: Timo Kima (vas.), Suvi Uski, Sirpa Sydänmaa, Juha Nyberg, Sari Nuutinen, Tuija Vilkman, Jenna Kuisma ja Jaana Kettunen.


Rahtarit ry:n toiminnanjohtaja Suvi Uskin jäädessä perhevapaalle 28.2.2023 häntä toiminnanjohtajan tehtävissä tulee tuuraamaan yhdistyksen järjestöpäällikkönä syyskuusta 2020 asti toiminut Sari Nuutinen. Järjestöpäällikön pestin ottaa hoitaakseen yhdistyksen järjestöassistenttina ja jäsensihteerinä toiminut Tuija Vilkman. Sari ja Tuija ovat aloittaneet uusissa tehtävissään liukuvasti jo vuodenvaihteesta alkaen ja astuvat niihin virallisesti 1.2.2023 alkaen.

Yhdistyksen pitkäaikainen jäsensihteeri Pirjo Niemi on siirtynyt määräaikaiselle työkyvyttömyyseläkkeelle, josta hän tulee siirtymään suoraan vanhuuseläkkeelle syksyllä 2023. Jäsensihteerin toimessa tulee jatkamaan myöhemmin Tuija Vilkman. Uskin perhevapaan ajaksi pestiin on palkattu joulukuussa 2022 Jenna Kuisma. Lisäksi joulukuussa 2022 yhdistykselle palkattiin järjestöassistentiksi Sirpa Sydänmaa. Nykyisissä tehtävissään jatkavat toimisto- ja talousvastaava Jaana Kettunen sekä oman toimensa ohella asiantuntija Timo Kima.

Rahtarit ry:n puheenjohtajana jatkaa toisella kolmivuotiskaudellaan 2023–2025 Juha Nyberg.Lue seuraavaksi